Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 40 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’ndan (İDSO) 15 Şubat 2019 Cuma akşamı Sevgililere Muhteşem Bir Konser... - 12.02.2019İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik  müzik ziyafeti sunan İDSO, 15 Şubat 2019 Cuma – “Sevgililer Günü Konseri“nde saat 20.00’de Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde Orkestra Şefi Carlo Rizzari yönetiminde  solist  İstanbul 12 Orkestrası’na eşlik edecek. Konserde; İstanbul 12 Orkestrası  ile  En Güzel Aşk Şarkılarının yanısıra; Hector Berlioz’un  “ Romeo  Et Juliette  Senfonisinin İkinci Bölümü” (*) ve Leonard Bernstein’in “ Batı Yakası Hikayesinden Senfonik Danslar” (**) ( Romeo ve Juliet Aşkının 20. Yüzyıl Versiyonu ) dinleyicilerle buluşacak.

İDSO SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ’NDE İSTANBUL 12 ORKESTRASI İLE EN GÜZEL AŞK ŞARKILARI EŞLİĞİNDE DUYGU DOLU BİR AKŞAM YAŞANACAK

İstanbul 12 Orkestrası Hakkında:

İsmini, medeniyetlere ev sahipliği yapmış güzel İstanbul’dan alan, şarkılarını ilk önce Boğaz’a karşı söyleyen bir orkestra, İstanbul 12…

İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rumca, İbranice ve Balkan dillerinde; Vals’ten Napoliten’e, Çigan’dan Fransızca “Chanson”lara, Tango’dan Yöresel Eserlere, Kanto’dan Rock&Roll’a, Müzikallerden Pop Şarkılarına çok geniş bir yelpazede evrensel bir müzik icra eden orkestranın  lk albümleri “ilk”; orkestra üyelerinin bestelerinden ve çeşitli coverlardan oluşan çok renkli bir albüm. Sahne performansları gibi albüm de çok türde şarkılardan oluşuyor.

(*)  1803-1869 yılları arasında ya
şamış Fransız Besteci & Müzisyen  olan Hector Berlioz;  1839 yılında  yedi bölümlü orkestra, koro ve solo için bir dramatik senfoni olan  “ Romeo  Et Juliette”i  bestelemiştir.

(**)  20’nci yüzyılın büyük dehalarından biri kabul edilen Leonard Bernstein’ın sevilen müzikali Batı Yakasının Hikâyesi’ne ne kadar ba
ğlı olduğu ve her notasını ne kadar derin hislerle yazdığı, yapıtın her kaydedilişinde, provasında ya da konserinde yeniden anlaşılır. Besteci  çok özendiği bu yapıtından  “Senfonik Danslar” başlıklı bir süit çıkarmıştır.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “Sevgililer Günü Konseri’nde çiftleri ve tüm müzikseverleri duygu dolu bir müzik ziyafeti yaşamak için 15 Şubat 2019 Cuma akşamı Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde  gerçekleştirilecek İDSO DenizBank Konserine bekliyoruz” diyor.

PROGRAM :

         
İstanbul 12 Orkestrası  ile  En Güzel Aşk Şarkıları

--- ARA---

          Hector Berlioz “ Romeo  Et Juliette  Senfonisinin
İkinci Bölümü”

          Leonard Bernstein  “ Batı Yakası Hikayesinden Senfonik Danslar” ( Romeo ve Juliet A
şkının 20.  Yüzyıl Versiyonu )

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019