Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 57 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Öğretim Üyesi Osman Erden, sosyal medya hesabından imar suçlarının meşrulaştırmasında ‘sanat’ın kullanılması ile ilgili bir paylaşımda bulundu. - 15.02.2019Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Öğretim Üyesi ve AICA Türkiye Şubesi eski Başkanı Osman Erden, sosyal medya facebook hesabından imar suçlarının meşrulaştırmasında ‘sanat’ın kullanılması ile ilgili dikkat çekici bir paylaşımda bulundu.

İstanbul’un ortasına dikilen gökdelenlere meşruiyet kazandırmak için sanatın kullanılması ilk kez Gökkafes ile olmuştu sanırım.’ şeklinde eleştirisini dile getiren Osman Erden, Viatrans-Meydanbey ortak girişiminin Mecidiyeköy‘de Torunlar İnşaat ile aynı süreçte yaptığı gökdelenlerde açılan ziyaretçi rekorları kıran Pilevneli Galeri sergilerine atıfta bulundu.

Osman Erden sosyal medya sayfasına, “
İstanbul’un ortasına dikilen gökdelenlere meşruiyet kazandırmak için sanatın kullanılması ilk kez gökkafes ile olmuştu sanırım.” yorumu ile ilgili görüşlerini kitaptansanattan.com’a açıklayan sanat tarihçisi ve eleştirmeni Osman Erden, sanatın imar suçlarının ve usulsüzlüklerinin meşrulaştırılmasında kullanılmasının ilk olarak Süzer Plaza-Gökkafes ile başladığını ve bu sürecin hızla devam ettiğini belirtirken bu kaçak yapılarda galerilerin sergiler açmasını, sanatçıların bu sergilere katılımını, konserler vermesini, tiyatrolar sahnelemesini eleştirdi. Sanat tarihçisi Osman Erden, “Sanatçıların alternatifsizlik ya da görünür olma kaygısıyla bu mekanları tercih ettiğini görüyorum ama İstanbul’un trafik, betonlaşma gibi temel sorunlarının sebebi olan bu yapıların meşrulaştırılmasına da sonuna kadar karşı çıkıyorum. AICA Başkanı iken bir sanat sigorta şirketi tarafından ‘Doğa ve kültürel miras’ konulu bir toplantıya davet edilmiştim. Davet ettikleri yer, yeşil alan talanının başladığı ilk yerlerden olan ve usulsuz bir şekilde imar değişikliği yapılarak inşa edilen Süzer Plaza-Gökkafes olmuştu. Bu toplantıya katılmadım. Bu çelişkileri dile getirmek, yanlışlarla mücadele etmek zorundayız ve sanatın kent suçlarına meşruiyet kazandırmasına alet olmamalıyız.”  şeklinde konuştu.

Mecidiyeköy’de eski Likör fabrikasının bulundu
ğu araziye dikilen Quasar isimli iki gökdelen için on yılda tam 5 plan yapılmış ve her değişiklik idari mahkemelerce iptal edilmişti. Quasar’ın tv reklamlarını da Okan Bayülgen seslendirmişti.

Süzer Plaza, EKavart Galeri‘ye, Torunlar
İnşaat’ın Ali Sami Yen Stadı arazisi üzerine yaptığı on işçiye de mezar olan binalar, Artı Sahne‘ye, Quasar, Pilevneli Galeri‘ye ev sahipliği yapıyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019