Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1726
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Şubat Ayının Son İDSO Konseri Caddebostan Kültür Merkezi’nde… Konserin Orkestra Şefi Ender Sakpınar… - 19.02.2019İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 22 Şubat 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) Orkestra Şefi Ender Sakpınar yönetiminde  solist Jongeun Lee’ye (Keman) eşlik edecek.

Konserde; Ludwig Van Beethoven’in  “Keman Konçertosu Op.61”  (*) ve Felix Mendelssohn’un “
İskoç Senfonisi No.3, Op.56” (**) adlı eserleri icra edilecek.

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 22 ŞUBAT 2019 CUMA AKŞAMI KEMAN SANATÇISI JONGEUN LEE’YE EŞLİK EDECEK.

(*) Beethoven’in Keman konçertosu, müzik tarihinin en me
şhur eserlerinden biridir. 150 yıldan uzun bir süredir çok sayıda farklı baskısı yapılmış olmasına karşın, bugüne kadar bu baskılardan hiçbiri eseri tam olarak doğrulayamamıştır. Ludwig van Beethoven 1806 yılında  bestelediği tek keman konçertosunu kemancı Franz Clement  için yazmasına karşın, gençlik arkadaşı Stephan von Breuning’e ithaf etmiştir. Keman konçertoları arasında gerçekten de zirvede duran eser, bir bütün halinde dinlendiği zaman içtenlikli keman-orkestra diyaloğu sezilebilen, gösterişe ve solistik virtüözlüğe önem vermeyen, tekniğin üzerindeki anlamlı güzelliğiyle Beethoven’in tek lirik konçertosudur.

(**)
İlk yorumu 1842 yılında Leipzig’de gerçekleştirilmiştir.  Felix Mendelssohn'un 1829 yılında İskoçya'ya yaptığı gezi ile  "İskoç" adıyla bilinen senfoni oluşmuştur.  Aynı zamanda çok iyi bir ressam olduğu için bu yörelerin resimlerini yaparken  müziksel izlenimini ise İskoç Senfonisi ile duyurmuştur..

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “ 22 Şubat 2019 Cuma akşamı gerçekleştirilecek konserimizde tüm müzikseverleri Caddebostan KültürMerkezi’nde  görmekten mutluluk duyacağız. Bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşayalım” diyor. 

PROGRAM :

          Ludwig Van Beethoven   “Keman Konçertosu Op.61”

                                     --- ARA---

          Felix Mendelssohn “
İskoç Senfonisi No.3, Op.56”

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019