Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1726
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 32 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

TOÇEK yararına Türk sanatçıların muhteşem konseri! - 21.02.2019Şükran Raif’in yönetmenliğini yaptığı Tohum ve Çekirdek Tiyatro Toplulukları (TOÇEK) 20. yılını kutlamaları çerçevesinde, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin ses ve enstrüman sanatçılarıdan üç soprano sahne aldı.

Yönetmen
Şükran Raif etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu akşam TOÇEK’in 20. Kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Bu çerçevede Türkiye’den Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin ses ve enstrüman sanatçıları aramızda yer alıyor. Bu akşam Esin Talınlı, Funda Ateşoğlu ve Çiğdem Önol’dan oluşan soprano sanatçılarımız, bizlere farklı tekniklerle Türk sanat müziği ve türküler seslendirdiler” dedi. TOÇEK’in bundan sonraki çalışmalarından da bahseden yönetmen Raif, ‘Keşanlı Ali Destanı’ tiyatrosunu oynamak üzere, prova çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Etkinlik öncesi TOÇEK Yönetmeni
Şükran Raif katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Raif konuşmasında etkinliğe katılan katılımcılara ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

TOÇEK’in ev sahipli
ğinde düzenlenen etkinliğe başta TOÇEK Yönetmeni Şükran Raif olmak üzere, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu ve eşi Aslı Ömeroğlu olmak üzere, Gümülcine Konsolosu Neslihan Altay, Muavin Konsoloslar İbrahim Sakli ve İbrahim Işık, Rodop Milletvekilleri Mustafa Mustafa ve İlhan Ahmet, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Başkanı Hristos Metios, ve Eyalet Başkan Yardımcısı Tarkan Multaza, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis, Gümülcine Belediye Meclis Üyesi Hasan Hasan, diğer yerel yöneticiler ve çok sayıda müzik sever katıldı.

Gece boyunca üç sopranonun , seslendirdikleri birbirinden güzel eserlerle katılımcılara muhte
şem bir müzik ziyafeti sundular.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019