Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İki farklı şehir, iki farklı müzik grubu, iki şehrin korosu bir konserde buluşuyor. - 01.03.2019Ankara şef Zuhal Kaynar yönetimindeki Dostluğun Sesi  grubu ve şef Gülnihal Gül yönetimindeki Bursa Dünya Müzikleri Derneği Yetişkinler Korosu’nun ortak amacı çoksesli müzik yapmak ve ülkemizde çoksesli müziğin gelişmesine katkıda bulunmak.

Her iki müzik grubu ortak amaçları do
ğrultusunda iki şehirde, Ankara ve Bursa’da iki konser veriyor. İlk konserde Ankaralı müzikseverlerle, ikinci konserde 9 Nisan’da Bursalı müzikseverlerle buluşuyoruz.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı ve Bursa Dünya Müzikleri Derne
ği’nin ortaklaşa düzenlediği konser 2 Mart 2019, Cumartesi saat 19.00 da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde gerçekleşecektir.

DOTLU
ĞUN SESİ GRUBU KOROSU

 “Dostlu
ğun Sesi” grubu Şef Zuhal Kaynar yönetiminde Ocak 2016 ‘da başladığı çalışmalarını sürdürmektedir. Çok sesli müziğe gönül vermiş farklı mesleklerden kadınların oluşturduğu grup yeni katılımlarla sayıca giderek büyürken repertuarını da her geçen yıl genişletmektedir. Üç yıllık sürede özel konserleri yanında sosyal ve kültürel içerikli birçok etkinliğe konserleriyle katkıda bulunan Dostluğun Sesi bu anlamda Türk- Amerikan Derneği, Türk-Çin Kadın Dernekleri, Füsun Sayek Sağlık ve Eğitim Geliştirme Derneği, Dil Derneği gibi dernekler yararına konserler vermiştir.

DÜNYA MÜZ
İĞİ DERNEĞİ YETİŞKİLER KOROSU

DMD Çok Sesli Karma Koro, nam-ı di
ğer “Çizakça Çok Sesli Oda Korosu” 1994 yılında Prof. Murat Çizakça tarafından kurularak İstanbul Avrupa korosu şefi YeşuoAroyo şefliğinde çalışmalarına başladı. Bir çok değerli koro şefi ile çalışan koro çalışmalarını 2015 sezonu itibariyle Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi bölümü öğretim üyesi Dr. Gülnihal Gül şefliğinde sürdürmektedir.

DMD Çok Sesli Korosu, çe
şitli yaş ve mesleklerden (17-77 yaş arası aşçı, avukat, çevre-kimya-endüstri mühendisleri, diş hekimi, doktor, eczacı, öğretmen, ev hanımı, mimar, muhasebeci, tekstil işçisi vb.) seçkin müzikseverlerin oluşturduğu şehrimizin ilk ve tek, ülkemizin de sayılı amatör çok sesli korolarından biridir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019