Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1726
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Agora iki dünya prömiyeri ile sahnede... - 30.03.20192017 Yılında genç müzisyenlerin bir araya gelerek kurdukları, Agora Gençlik Senfoni Orkestrası (AGO) 1 Nisan 2019 Pazartesi günü Ankara Başkent Tiyatroları, ABB Kent Orkestrası Konser Salonu’nda dinleyici karşısına çıkıyor.

Konser programında; aynı zamanda Orkestra’nındı
şefleri olan, Murat Ömür Tuncer’in (1992) Kafka’nın “Dönüşüm” adlı öyküsü üzerine yazdığı orkestra müziğiyle, Yağız Oral’ın (1997) “Isolation” başlıklı müziğinin dünyada ilk seslendirilişleri yapılacak. Orkestra  ile ilk kez kendi içinden çıkan bir solitle sahnede olacak. Görkem Çatak (trompet - 2000), klasik müzik ve caz müziğin evliliği olarak nitelendirilen Amerikalı besteci G.Gershwin’in Rhapsody in Blue (Mavi Rapsodi) başlıklı müziğini seslendirecek. Programın devamında ise opera ve bale literatürünün iki büyük yapıtı Carmen Operası ve Fındıkkıran Balesinden esintiler bulunuyor.

AGO mevcut sanat ortamında genç sanatçıların kar
şılaşğı sorunlara kollektif bir bilinçle hareket ederek, orkestra akademisi niteliğinde çalışmalarını sürdüren ve konserler veren çözüm odaklı bağımsız bir topluluk olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

1 Nisan 2019 Pazartesi günü Sevda-Cenap And Müzik Vakfı katkılarıyla Ankara Ba
şkent Tiyatroları, ABB Kent Orkestrası Konser Salonu’nda gerçekleşecek 40 TL fiyat uygulaması olan konserin bilet satışları www.biletinial.com ve konser günü kapıda satışta olacaktır.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019