Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İki farklı şehir, iki farklı müzik grubu, iki şehrin korosu dostluk köprüsü ile bir konserde buluşuyor. - 07.04.2019Ankara’dan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren  şef Zuhal Kaynar yönetimindeki Dostluğun Sesi  Korosu ve şef Gülnihal Gül yönetimindeki Bursa Dünya Müzikleri Derneği Yetişkinler Korosu’nun ortak amacı çoksesli müzik yapmak ve ülkemizde çoksesli müziğin gelişmesine katkıda bulunmak.

Her iki müzik grubu ortak amaçları do
ğrultusunda iki şehirde, Ankara ve Bursa’da iki konser veriyor. Coşkuyla geçen İlk konserlerini Ankaralı müzikseverlere,2 Mart 2019, Cumartesi saat 19.00 da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde veren koro,  ikinci konserinde 9 Nisan’da Bursalı müzikseverlerle buluşuyor.

Bursa Dünya Müzikleri Derne
ği ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın  ortaklaşa düzenlediği konser 9 Nisan 2019, Salı saat 19.00 da Bursa Konak Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.

DOSTLU
ĞUN SESİ KOROSU

 “Dostlu
ğun Sesi” grubu Şef Zuhal Kaynar yönetiminde Ocak 2016 ‘da başladığı çalışmalarını sürdürmektedir. Çok sesli müziğe gönül vermiş farklı mesleklerden kadınların oluşturduğu grup yeni katılımlarla sayıca giderek büyürken repertuarını da her geçen yıl genişletmektedir. Üç yıllık sürede özel konserleri yanında sosyal ve kültürel içerikli birçok etkinliğe konserleriyle katkıda bulunan Dostluğun Sesi bu anlamda Türk- Amerikan Derneği, Türk-Çin Kadın Dernekleri, Füsun Sayek Sağlık ve Eğitim Geliştirme Derneği, Dil Derneği gibi dernekler yararına konserler vermiştir.

DÜNYA MÜZ
İĞİ DERNEĞİ YETİŞKİLER KOROSU

DMD Çok Sesli Karma Koro, nam-ı di
ğer “Çizakça Çok Sesli Oda Korosu” 1994 yılında Prof. Murat Çizakça tarafından kurularak İstanbul Avrupa korosu şefi YeşuoAroyo şefliğinde çalışmalarına başladı.Bir çok değerli koro şefi ile çalışan koro çalışmalarını 2015 sezonu itibariyle Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi bölümü öğretim üyesi Dr. Gülnihal Gül şefliğinde sürdürmektedir.

DMD Çok Sesli Korosu, çe
şitli yaş ve mesleklerden (17-77 yaş arası aşçı, avukat, çevre-kimya-endüstri mühendisleri, diş hekimi, doktor, eczacı, öğretmen, ev hanımı, mimar, muhasebeci, tekstil işçisi vb.) seçkin müzikseverlerin oluşturduğu şehrimizin ilk ve tek, ülkemizin de sayılı amatör çok sesli korolarından biridir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019