Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Caz severler için yepyeni bir albüm konseri - 12.04.2019Giovanni Guidi 2019 Mart ayında yayınlanan son albümü  “Avec Le Temps” turne konseri ile Sevda – Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen 36.Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde  Giovanni Guidi, piyano, Daniel Kinzelman, tenor saksafon, Roberto Cecchetto  gitar, Joe  Rehmer  bas,  Joao Lobo, davul.

İtalya’nın caz dünyasındaki en önemli 10 isminden biri olarak gösterilen genç caz piyanisti Giovanni Guidi,  artistik yönü ile farkındalık yaratan piyanistlerden. Eşsiz müzisyenler Enrico Rava, Joe Lovano, Fabrizio Bosso ve Thomas  Stanco gibi müzisyenler tarafından piyanoda “sideman” tercih edilen ödüllü cazcı, ECM plak firmasının sanatçılarından 2019 Mart ayında yayınlanan  ve  Monakolu şarkıcı ve müzisyen Léo Ferré’ye ithaf ettiği son albümü “Avec Le Temps”  turnesi kapsamında festivalimizde konser verecek olan sanatçıya İtalya ve Amerika’nın önemli caz müzisyenleri eşlik edecek.

13 Nisan Per
şembe günü, saat 20.00’de MEB Şura Salonu’nda İtalyan Büyükelçiliği ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi’nin desteği ile gerçekleşecek bu muhteşem konserin biletleri biletix ve konser salonundan edinilebilir.

Sanat, çoksesli müzik ve Ankaralılık adına azimle ve inatla sürdürülen festivalin, Detaylı bilgi ve 36. Festival sanatçılarının video ve görsellerini görmek isteyenleri; www.ankarafestival.com adresine, sonrasında da salonlarımıza bekliyoruz.

Giovanni Guidi

1985 yılında
İtalya Foligno’da doğan Giovanni Guidi’nin müziğe ilgisi henüz üç yaşında hediye gelen bir bateri setiile başladı ve eğitimini 12 yaşında başladığı piyano desrsleri ile sürdürdü.Siena’daki yaz dönemi ustalık sınıfların akatılırken Enrico Rava’nın dikkatini çekti ve Rava 21 Yaş Altı ve Rava Yeni Nesil grubuplarına davet edildi. Daha sonra “L’Espresso” dergisi tarafında ulusal düzeyde dağıtımı yapılan bir hediye albümdeki performansı ile dikkatleri üzerine topladı.

Rava ile devam eden i
ş birliğinin yanısıra Mauro Negri Dörtlüsü, Lello Pareti Dörtlüsü, Gianluca Petrella Kozmik Müzik Orkestrası ve kendi adıyla kurduğu bir dörtlü ile de çalışmalarına devam etti. Guidi aralarında Umbria Caz, Villa Celimontana Caz Festivali, Ubi Caz, Vicenza New Conversation, Umbria Caz Balkan Pencereleri, Zurich Nu Caz ve Fandango Caz Festivali de bulunan çok sayıda önemli caz festivalinde sahne aldı. 2006 yılında konuk sanatçı olarak katıldığı Umbria Caz Festivali’nde üst üste on akşam boyunca büyük kalabalıklara konserler verdi.

Piyanist ve besteci olarak yer aldı
ğı kendi adını taşıyan dörtlüsünde üçgen caz  müzisyeni ile birlikte performans sergilemektedir: Tahtane fesli çalgılarda Amerikalı Dan Kinzelman, basta Stefano Senni ve portekizli perküsyoncu Joao Lobo. Dörtlü, popular müziğin yoğun etkisini taşıyan, olağan dışı armonik yapısıyla derin duygulu ezgilere sahip Guidi’nin çok sayıda original bestesinin yanısıra, Ornette Coleman, Hampton Hawes, Radiohead ve Bjork gibi müzisyenlere ait parçaların yeni düzenlemelerini de yorumlamaktadır. Giovanni aynı zamanda ECM Müzik firması sanatçısıdır.

Giovanni Guidi Üçlüsü’nün Japon müzik
şirketi VENUS imzasıyla yayınladığı, “Tomorrow Never Knows,” isimli ilk albümleri “Swing Journal” tarafından beş yıldız ile ödüllendirilmiştir. 2007 yılı Şubat ayında CAM JAZZ tarafından yayınlanan “Indian Summer” albümü ile, İtalyan "Musica Jazz” tarafından her yıl düzenlenen ankette, 58  gazeteci ve eleştirmenden oluşan TOP JAZZ Jürisi tarafından "En iyi Yeni Yetenek" seçilmiştir. 2008 yılında "The House Behind This One" albümünü yayınlayan Guidi 2019’da yayınladığı son albümü “Avec les temps”i efsanevi Fransız şarkıcı ve besteci Leo Ferré’ye ithaf etmiştir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019