Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 59 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kazım Karabekir Vakfı İlahi ve Tasavvuf Musıkisi Konseri'ni Şef Osman Aksu Yönetti! - 05.05.2019Atatürk’ün silah arkadaşlarından, Kutluşu Savaşı sırasında Doğu Cephesi Komutanı olan Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir’in başkanlığını yaptığı Kazim Karabekir Vakfı tarafından, Kazım Karabekir Kültür Merkezi’nde, Ramazan ayının gelmesinden dolayı bir İlahi ve Tasarruf Musıkisi Konseri düzenlendi.  Konser esnasında ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Kazım Karabekir Paşa’nın ruhuna Kur’anı Kerim hatmedilerek, dua okundu.

İlahi konserini Trabzonlu kanun sanatçısı, bestekar şair ve ressam Şef Osman Razi Aksu yönetti. Geleneksel üslup içinde icra edilen İlahi ve Tasarruf Musıkisi Konseri’nde Tasavvuf Musikisi’nden de seçkin örnekler sunuldu. Şef Osman Razi Aksu’nun da hanende solist olarak seslendirdiği eserler dinleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı.

Şef Osman Razi Aksu’nun yönetiminde gerçekleşen İlahi ve Tasavvuf Musıkisi Konseri’nin finalinde, Kazım Karabekir’ın kızı ve Kazım Karabekir Vakfı Genel Başkanı Timsal Karabekir tarafından Şef Osman Razi Aksu’ya teşekkür belgesi ve buket takdim edildi.

Foto
ğraf: Kazım Karabekir Vakfı Genel Başkanı Timsal Karabekir Şef Osman Aksu ile finalde...

     Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019