Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1734
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Çocuk Korolarının başöğretmeni Prof. Dr. Yücel Elmas bu sabah vefat etti. - 19.05.2019Çağdaş Türk eğitim müziğinin mihenk taşlarından, TRT İstanbul Radyosu Çocuk Korosu’nun kurusu ve başöretmeni, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi  Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği ABD emekli öğretim üyesi Besteci ve Eğitimci Yücel Elmas,  bugün (19.5.2019) sabah saatlerinde tedavi görmekte olduğu  İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  77 yaşında vefat etti.

Yücel Elmas’ın vefat haberini saat 12.00 sularında sosyal medya facebook sayfası üzerinden müzik e
ğitimcisi Tülin Malkoç,

“Arkada
şlar Yücel Elmas hocamızı sabah maalesef kaybettik, çok üzgünüm size bu bilgiyi verdiğim için, şu an Göztepe SSK yoğun bakım 2. Kattayız , bilginize....”

şeklinde duyurdu.

1942 yılında Balıkesir’de do
ğmuş olan Yücel Elmas, ülke şartlarının önüne çıkardığı tüm güçlüklere ve bürokratik zorluklara rağmen zoru başaran sayılı insanlardan biri. Çocuklara olan sevgisi ve müzik aşkı, Elmas’ı değerli taşların bulunduğu bir hazinenin çocuk korolarının içine çekmiştir.  Çocuk korolarına verdiği emek ve hizmet kurkusuz çok büyük ve tartışılmaz.

Bu sabah vefat eden Prof. Dr. Yücel Elmas'ın cenazesi yarın 20 Mayıs 2019 Pazartesi günü Aydın'ın Söke ilçesi Koca Camiinde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra defnedilecektir. 
.

     

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019