Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1709
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 15 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Piyanist Üçbaşaran’ın albümlerine Gramophone övgüsü... - 12.03.2007ABD de yaşayan piyanist Zeynep Üçbaşaran’ın iki yeni CD’si uluslararası klasik müzik dergisi Gramophone’dan övgü aldı

Üçbaşaran’ın çıkarttığı albümlerden ilki, Mozart’ın Fantazileri ve Sonatlarına ayrılmış. Diğeri de Beethoven, Bernstein, Scarlatti, Muzinski, ve Ahmet Adnan Saygun’un piyano çalışmalarından bir derleme. Gramophone dergisi, sanatçının yorumları için ‘Üçbaşaran’ın belirgin zarafeti iki albümde de tuşlara yansıyor’ ifadesini kullandı.
Mozart yorumlayan çoğu sanatçının, bestecinin teknik gereklerini yansıtabildiğini, ancak çok azının ince ayrıntıları ve hassas vurgulamaları yakaladığını kaydeden yorumda, Üçbaşaran’ın bu son grupta olduğu anlatıldı.

Üçbaşaran’ın Beethoven yorumunun da övüldüğü yazıda, Ahmet Adnan Saygun’un albümde yer alan Aksak Tartılar Üzerine 12 Prelüd ve İnci’nin Kitabı adlı eserleri için de, sanatçının kültürel kökenini yansıtan bu parçaları güçlü bir yorum ve canlı renklerle seslendirdiği belirtildi.

Müziğe 4 yaşında İstanbul Konservatuarı’nda başlayan ve uzun süre Mozart çalan Üçbaşaran, daha sonra eğitimini Budapeşte Liszt Akademisi’nde sürdürdü ve Southern California Üniversitesi’nde müzik doktorası yaptı.

Gramophone dergisindeki orijinal haber için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız
http://www.zupiano.com/mediafiles/Gramophone2_Nov05.jpg
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2018