Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 61 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

''Klasik Müziği Anlamak'' - 30.01.2009Santralatölye ve Borusan Kültür Sanat,  ''Klasik Müziği Anlamak'' atölyesi düzenliyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ''Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü''nün konseriyle renklenecek atölyede, ''Neden hala 250 yıl öncesinin müziğini sevip dinliyoruz, orkestra şeflerinin karizması nereden geliyor?'' sorularına cevap aranacak.

Uluslararası geçerliliği olan klasik müzik terimleri ve çalgılarıyla klasik müzik orkestrasının tanıtılacağı atölyede, önemli senfoniler dış çizgileriyle incelecek, dünyaca ünlü şeflerin ve virtüözlerin performansları üzerine görüntü kayıtlarıyla desteklenecek tartışma ortamı oluşturulacak.

Besteci ve öğretim görevlisi Alper Maral tarafından yürütülecek atölye çalışması 29 Ocak Perşembe günü başlayacak. 6 hafta sürecek atölye sonunda katılımcıların müziği eleştirel bir duyuşla dinleyebilme ve kişisel değer yargılarını geliştirebilme becerilerini kazanması, arşivlerini oluşturma konusunda nesnel fikirler elde etmeleri amaçlanıyor.

AA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019