Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 45 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kopatchinskaja Fazıl Say'ı yorumluyor - 06.02.2009 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestras (CSO), Limak Şirketler Grubu'nun desteğiyle dünyaca ünlü isimleri Ankara'da konuk etmeye devam ediyor. Bu yılki konserlerin üçüncüsünde ise Moldovalı keman virtüözü Patricia Kopatchinskaja sahne alacak. CSO Konser Salonu'nda 12 - 13 Şubat tarihlerinde yapılacak konserde, keman virtüözü Patricia Kopatchinskaja, ortak çalışmalara imza attığı ve defalarca birlikte sahne aldığı piyanist Fazıl Say'ın Haremde Bir Gece Keman Konçertosu'nu yorumlayacak. Şef İbrahim Yazıcı'nın yönetiminde gerçekleşecek konserde, Kopatchinskaja, ayrıca Maurice Ravel'in orkestra uyarlamasını yaptığı Modest Mussorgski'nin Bir Sergiden Tablolar eserini sunacak.

Moldova doğumlu Patricia Kopatchinskaja, Viyana ve Bern'de E.Tschugaeva ve Igor Ozim ile keman ve kompozisyon çalıştı. 2000 yılında Meksika Uluslararası Szeryng Yarışmasını ve 2002 yılında saygın "Uluslararası Credit Suisse Group Genç Artist Ödülü"nü kazanana sanatçı, Avrupa'nın birçok başkentinde, New York'da ve Avusturya'da sahne aldı.

Kopatchinskaja, 2004 senesinde European Broadcasting Union'un "Genç Yetenek-SPP Ödülü"nü, 2006'da da "Förderpreis Deutschlandfunk" ödülünü alırken, Avustralya Oda Orkestrasının konuk şef ve solistleri ile yaptığı son turu, Avustralya Limelight dergisi okuyucuları tarafından 2007 senesinin en iyi oda müziği kaydı seçildi. Dünyanın önemli piyanistleriyle birlikte çalışan sanatçı, piyanist ve besteci Fazıl Say ile birlikte ortak çalışmalara imza attı ve onun eserlerini birlikte yorumladı.

Bu sezon Limak Şirketler Grubu desteğiyle daha önce gerçekleştirilen konserlerde 4-5 Aralık 2008 tarihlerinde şef Antonio Pirolli yönetiminde ünlü keman virtüözü Schlomo Mintz ve 25-26 Aralık 2008 tarihlerinde de şef Tulio Gagliardo Varas yönetiminde yılbaşı özel programıyla Elmira Veda (Soprano) ve Emil Ivanov (Tenor) sahne almıştı.

ANKA
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019