Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

51. Grammy Ödülleri sahiplerini buldu. Rock hâlâ en iyi müzik. - 11.02.2009Bu yıl 51.’si düzenlenen Grammy müzik ödülleri, önceki gece Los Angeles’ta sahiplerini buldu. Geceye efsanevi İngiliz hard rock grubu Led Zeppelin’in solisti Robert Plant ve country şarkıcısı Alison Krauss’un düeti damgasını vurdu.
Grammy’nin en önemli kategorilerinden biri olan Yılın Kaydı’nın beş adayı da İngiliz sanatçılardan oluşuyordu. Yedi adaylıkla Grammy’lerde iddialı olan Coldplay, İngiltere’nin pop star yarışmasının eski galibi Leona Lewis, M.I.A, Adele ve yılların eskitemediği Robert Plant ile Alison Krauss’un eserleri Yılın Kaydı seçilmek için yarıştı. Ortada son derece ilginç bir beşli vardı, dünyanın her yerini etkisi altına alan farklı müzik türleri 2008’e damgasını vurmak için kıyasıya bir mücadele içerisindeydi. Epik indie mi, retro soul mu, sanatsal rap mi, klasik rock mı yoksa gösteri dünyasını simgeleyen müzik mi galip gelecek diye düşünülürken, akıllardaki soru işaretleri silindi ve Plant ile Krauss’un Please Read The Letter şarkısı Yılın Kaydı seçildi böylelikle rock bir kez daha en iyi müzik oldu...

60 yaşındaki Plant ve 23 yaşındaki Krauss’un Raising Sand isimli albümleri, En İyi Albüm seçilirken, ikili Rich Woman şarkılarıyla En İyi Pop Vokal, Killing the Blues şarkılarıyla En İyi Country Vokal ve Raising Sand albümleriyle En İyi Folk Albümü ödüllerinin de sahibi oldu. Robert Plant, ödül töreninde yaptığı konuşmada şaşkına döndüğünü belirterek, “Bu, pazar günlerini geçirmek için iyi bir yolmuş” yorumunda bulundu. Sekiz dalda ödüle aday olarak en fazla adaylığı bulunan rap şarkıcısı Lil Wayne, gecede dört ödül kazandı. Wayne, En İyi Rap Albümü, En İyi solo Rap Performansı, En İyi İkili Rap Performansı ve En İyi Rap Şarkısı ödülünün sahibi oldu. İngiliz britrock grubu Coldplay, aday olduğu yedi ödülden üçünü kazandı. Grup, Viva La Vida şarkılarıyla Yılın Şarkısı, Viva La Vida Or Death And All His Friends albümleriyle En İyi Rock Albümü ve En iyi Grup Pop Performansı dallarında ödül aldı. 83 yaşındaki blues şarkıcısı B.B. King, En İyi Geleneksel Blues Albümü ödülünün sahibi oldu. King, toplamda 15 Grammy ödülü kazandı..

Konuşmaların ve sunumların kısa tutulduğu tören yine de olaysız geçmedi. Açılışta sahne alması planlanan Amerikalı R&B şarkıcısı Rihanna törene katılmadı. Rihanna’nın törende şarkı söyleyemeyeceği son anda duyuruldu. Los Angeles polisi, Rihanna’nın erkek arkadaşı ABD’li şarkıcı Chris Brown’un önceki sabah arabada bir kadınla tartıştığı, tartışmanın alevlendiği ve kadının şiddete maruz kaldığına dair şikâyette bulunulduğunu açıkladı. Kadının şikâyeti üzerine aranan Brown’un akşam saatlerinde teslim olduğu bildirildi. Şiddete maruz kalanın Rihanna olup olmadığı henüz bilinmiyor.


Grammy kazananlar...

Yılın Albümü

Raising Sand-Robert Plant ve Alison Krauss

Yılın Kaydı
Please Read The Letter-Robert Plant ve Alison Krauss

Yılın Şarkısı
Viva La Vida-Coldplay

Yılın En İyi Kadın Pop Şarkıcısı
Adele

Yılın En İyi Erkek Pop Şarkıcısı
John Mayer

Yılın En İyi Yeni Sanatçısı
Adele

Yılın En İyi Pop Albümü
Rockferry-Duffy

Yılın En İyi Rock Albümü
Viva La Vida or Death and All His Friends-Coldplay

Yılın En İyi Rock Şarkısı
Girls in Their Summer Clothes Bruce Springsteen

Yılın En İyi Kadın R&B Şarkıcısı
Superwoman-Alicia Keys

Yılın En İyi Erkek R&B Şarkıcısı
Miss Independent-Ne-Yo

Yılın En İyi R&B Albümü
Jennifer Hudson-Jennifer Hudson

Yılın En İyi Rap Albümü ve Rap Şarkıcısı
The Carter III-Lil Wayne

Yılın En İyi Caz Albümü
Lovely-Cassandra Wilson
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019