Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Tek düze müzikten bıktık: Kurtar bizi beş yıldız! - 17.02.2009İstanbul - 25 Şubat 2009 - Vicdani Rapçi Sultan Tunç, Dub Kurtuluş Bandosu adını verdiği topluluğu ile "Oriental Rap'n Roll" isimli albümünün ve aynı albümün "Mr. Genelkurmay" adlı parçası için çektikleri video klibin tanıtım partisinde 25 Şubat Çarşamba günü, Beyoğlu Balık Pazarı Kameriye Sokak No:4'te bulunan Peyote sahnesinde olacak. Tanıtım partisi sonrasında gecenin diğer performansçısı Karagüneş, Kanadalı müzisyen misafiri Anit Ghost ile birlikte sahneye çıkacak ve tekrarı olmayan bir performansa imza atacak.

Ortadoğu ve Balkanlar'ın en kontr-atak mikrofonu, fun-o-politik rap'in pir-i sultanı, Germen kırağılarının çalamadığı acı patlıcan, pes'e düşmez bas-megafon ses Sultan'ımız Tunç'umuz, son albümü "Oriental Rap'n Roll" ve mahşerin dört tatlısı, taş gibi dub kafası, yok eksisi ve sürprizli artılarıyla, maskeli ve anonim sadık özgürlük savaşçıları Dub Kurtuluş Bandosu'yla kestiği yeni vidyosu "Mr. Genelkurmay"ın tanıtım partisiyle aramıza dönüyor...

Saat 22'de Sultan Tunç & Dub Kurtuluş Bandosu konseriyle başlayacak atağımız, 23:30 suları sokak müziği tecrübesini çantasına koyup yeni elektrik sahnesinde rock, reggae, dub rahiyaları salan Karagüneş'in geceyi devralmasıyla devam edecek. Albüm öncesi son hazırlıklarını tamamlayan Karagüneş, bir yandan da yeni eğilimlerini dinleyicilerine sunarak hafıza defterlerine yeni notlar düşmeye devam ediyor. Konuk müzisyen Kanadalı Anit Ghost 'un keman ve gitarı ile Karagüneş'e eşlik edeceği performansın, Peyote'nin yenilenen sahnesinde unutulmaz bir müzik ziyafetine dönüşeceği kesin.

Buluşma yeri Peyote... Taife sağlam; tarife, ne olursan ol gene gel... Günlerden 25 Şubat Çarşamba, saat 22:00 suları... Platformu ihlal edeceğiz... Alkışlı ve sloganlı; dağılmayacağız!

SULTAN TUNÇ

1990 yılında eline mikrofonu aldığı günden bu yana sokak, kulüp, eylem, festival, meclis, şenlik, nümayiş ayırt etmeksizin rap'lemeye devam eden Sultan Tunç, electronica'dan reggae'ye, ska'dan oryantal caz'a göz kırpan müzikal kolajı ve tamamen canlı çalınan setiyle bizleri yine meftun etmeye hazır ve nazır. Kasım kasım kasılsa da kafa avcılarının soytarıları, Almanya-Transbalkan-Türkiye hattında onlarca kolektif çalışma, en iyiler albümleri, hip-hop atölyeleri, film müzikleri ve 2003 yılında müessesi tir tir titreten "Saygıdeğer Şarkılar" albümüyle Vicdan-ı Rap'ini ilmek ilmek dokuyan Sultan Tunç, müziğin boynundan tektipleşmenin yağlı ilmeğini çıkartmaya geliyor...

KARAGÜNEŞ

Yolun ve yolculukların şekillendirdiği Karagüneş, 1997'de Ankara'da kuruldu. Gezmeyi seven grup üyeleri, birkaç sene sonra Ankara'dan ayrılarak İzmir, İstanbul, Antalya gibi birçok şehirde yaşayıp, farklı müzisyenlerle sahne ve kayıt çalışmaları yaptılar. O sıralar farklı şehirlerde yaşayan insanların yolculuklarıyla şekillenen grubun elemanları, konsere, şehre, ruh haline göre sahnede değişiklik gösteriyordu. Bugüne kadar basılı albümü olmayan grup, bestelerini beş demo albüm ile dinleyicilerine ulaştırdı. Yolculuklarla şekillenen bu dönemi kutlamak adına çıkartmak istedikleri albüm öncesinde sahneleri tavaf ediyor ve takipçilerine yeni dönem beste çalışmalarından örnekler sunuyorlar.

Yer: Peyote

Tarih: 25 Şubat 2009, Çarşamba.

Saat: 22:00 - 02:00

Adres: Kameriye sok. No:4 Balık Pazarı / Beyoğlu

www.peyote.com.tr


Uyarı: 18+ yaş sınırı uygulaması vardır.

Not: 25 Şubat 2009, Çarşamba akşamı 22.00 'de başlayacak olan *Sultan Tunç ve Dub Kurtuluş Bandosu*; albüm ve video klip tanıtım partisine haber yapmak amaçlı katılmak isteyen basın mensupları bu maile cevap yazarak etkinlik basın davetli listesine isimlerini yazdırmalıdır.

Etkinliğe ait basın bülteni ve görsel malzemeyi ekte bulabilirsiniz.

İletişim ve ayrıntılı bilgi için:

BETON ORMAN SOUND
music is the most high!

Officer R. Serhat Okçuoğlu
+90 535 375 59 08 (GSM)

e-mail: betonorman@gmail.com
http://www.betonorman.com
http://www.myspace.com/betonorman

 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019