Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 62 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Alkışlar Fazıl Say için - 27.02.2009Almanya'da Tarihi Laeiszhalle adlı salonda ''Ensemble Resonanz'' orkestrası eşliğinde konser veren piyanist ve besteci Fazıl Say, Wolfgang Amadeus Mozart ve Anton Weber'in eserlerini yorumladı. Sanatçı, seyircilerden daha sonra gelen yoğun istek üzerine Aşık Veysel'in ''Kara Toprak'' adlı eserini de seslendirdi.

Türkiye'nin Hamburg Başkonsolosu Mehmet Dönmez, Başkonsolos Yardımcısı Canan Ünal'ın yanı sıra çok sayıda Alman davetlinin de izlediği konserden sonra Say, uzun süre ayakta alkışlandı.

Say, konserden sonrası yaptığı açıklamada Almanların klasik müzikten anlayan, en iyi dinleyici olduklarını belirterek, 2010 yılında Hamburg'da bir Türk festivali düzenleneceğini ve bunun organizatörlüğünü üstlendiğini ifade etti.

Say, başta Arif Sağ olmak üzere Türk müziğiyle klasik müziğin birleştirileceği bir sentezin gelecek yıl Hamburg'da Türk festivali çerçevesinde yapılacağını kaydetti.

Yemen'e büyükelçi olarak atanan Hamburg Başkonsolosu Dönmez de konserden sonra Say'ı kutlayarak, kendisini Yemen'e davet etti.

Say, Almanya turnesi çerçevesinde Münih, Aachen, Wiesbaden, Frankfurt ve Stuttgart kentlerinde konserler verecek.

AA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019