Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1737
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 39 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ayşe Tütüncü’nün ‘Piyano Perküsyon Grubu’ ile kaydettiği son albümü ‘Yedi Yer, Yedi Gök’ doğu ve batının sesleriyle harikalar yaratıyor - 03.03.2009Yağmurlu bir günde bir albüm alırsınız. Sonra eve doğru yürürsünüz, ne zamandır aklınızda olan albümü alıp çantanıza koymanın sevinci yüzünüzden okunurken. Adımlarınızı daha sık ve daha hızlı atmaya başlarsınız; çünkü tüm arzunuz bir an önce eve gidip albümü dinleyebilmektir. Neyse ki eve varırsınız. Soğuktan buz tutmuş ellerinizle albümü zar zor kabından çıkarıp cd çalara koyarsınız, mutlu olursunuz.

ÜÇ YILLIK ÖZLEM BİTİYOR

Hiç şüphesiz ki Ayşe Tütüncü, bu toprakların gördüğü en başarılı sanatçıların başında gelir. Tavrıyla, müziğiyle farklı bir yere sahiptir. Kariyeri ise saygı duyulacak cinstendir: Ayşe Tütüncü 80’li yıllarda, grubu ‘Mozaik’ ile çok güzel dört albüme imza attıktan sonra, 1999 yılında ‘Piyano Perküsyon Grubu’ ile ‘Çeşitlemeler’ albümünü yayımlar (Bu albüm, benim Ayşe Tütüncü’yü tanımama vesile olan albümdür. Albümdeki ‘Hasta Siempre’ yorumu halihazırda dinlediğim en güzel ‘Hasta Siempre’ yorumudur, belirteyim.) 2005 yılında ise ‘Panayır’ albümünü çıkarır “Ayşe Tütüncü Üçlüsü”yle. Tabii bu arada yurtiçinde ve yurtdışında sayısız konserler verip birçok caz festivaline katılır. Üç senelik aradan sonra yapraklar 2008’in Aralık ayını göstermişken yine ‘Piyano Perküsyon Grubu’ ile ‘Yedi Yer, Yedi Gök’ albümünü yayımlar en güzelinden.

İSMİYLE BİLE BÜYÜLÜ BİR ALBÜM

Ayşe Tütüncü, piyanosuna geçtiği vakit ben, dünyanın en güzel annesinden en güzel ninniyi dinliyormuşum hissine kapılıyorum. ’Yedi Yer, Yedi Gök’ albümü ise dinlediğim ninniler içerisinde hem en sade olanı hem de en karışık olanı: Doğaçlamaların, vokallerin, seslerin, sessizliğin dansı adeta. Dört bölümden oluşan ‘Pasajlar’, içerisinde ozan Esat Sutay’ın ezgisinden esinlenilerek yapılmış bir tema da bulunan ‘Burdan Ötesi’, orijinal teması eski bir Arap şarkısı olan ‘Yine de..’ benim ilk dikkatimi çeken eserler dedikten sonra şunu söylemeliyim ki, ismiyle bile büyülü olduğuna inandığım bu albüm, belki ‘çok satanlar’ listesine giremeyecek; fakat benim kalbimde çoktan en üst sıraya yerleşti bile.

Ayşe Tütüncü ve Piyano Perküsyon Grubu / Yedi Yer, Yedi Gök / EMI
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019