Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 38 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'tan sanatçılara 'korsan' operasyonu tepkisi. - 12.05.2009Korsan yayınlara yönelik çalışma yürüten İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü Ekipleri, İstanbul'un 11 ayrı ilçesinde Türkiye'de 17 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, vizyondaki filmler, yeni çıkmış albümler ve oyun içerikli yaklaşık 8 milyon 500 bin korsan CD,DVD, kartonet,oyun ve müzik CD'si ele geçirildi. İşyeri sahipleri ve satıcılardan oluşan 29 kişi gözaltına alındı. Tanesinin 3-5 TL arasında satıldığı belirlenen CD ve DVD'lerin piyasa değerinin yaklaşık 31 milyon TL olduğu belirtiliyor. Ele geçirilen korsan metaryellerin orjinallerinin ise 100 milyon lira olduğu ifade edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri basın toplantısı için ünlü sanatçıları davet etti. Ancak davet edilen sanatçıların çoğu basın toplantısına gelmedi. Oyuncu Şafak Sezer ile Ali Rıza Binboğa'nın geldiği açıklamaya İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah katılmadı. Cerrah'ın "Bu iş kendilerinin işi. Buraya gelmiyorlarsa kendilerine zarar verirler"diyerek basın toplantısına katılmadığı öğrenildi. Oyuncu Şafak Sezer, ise "Yaptığımız her iş 2 yıl senaryo, 1 yıl çekim ve 6 ayda karnımız ağrıyarak düşünüyoruz bu iş tutacak mı diye. Korsanı çıktığı zaman hepimiz kahroluyoruz. Daha onurlu şekilde yaşayıp daha onurlu para kazansınlar. Çünkü insanlar bu cdleri alıyorlar. Bu CD'ler başka yere gidiyor. Bu kazanılan paralar başka yere gidiyor. Cerrah bey yakında açıklar bunu. Aldığnız CD'nin size silah olarak geri döneceğini bilmiyorsunuz ama hakikaten enterasan yere gidiyor"diye konuştu.

Ali Rıza Binboğa, ise manzaranın ülkenin korsan ülke olarak dışarıda anılmasının gerçek kanıtıdır diyerek " Bu ülkeyi bu ayıptan mutlak surette kurtarmak zorundayız. Ve şu anda üreten sanatçı bir arkadaşımızın feryadını duydunuz. Bunu müzik sektörüne götürün orada da aynı. Besteci arkadasalalarımız beste de yapmıyor.Beste yapıpta başka bir illegal duruma rant sağlamak istemiyor.Ve binlerce kan ağlayan besteci arkadaşlarımız var. Ekmeği yok olan insanlar var"şeklinde konuştu.

Oyuncu Şafak Sezer, basın toplantısını ardından seri üretim yapan bir bilgisayarın başına geçerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Sezer,röportajdan önce kendi filmi olan "Kutsal Damacana'nın"korsan CD'sini yaptı. 3 dakika süren röportajın ardından Sezer, basılan 11 korsan CD'yi gazetecilere göstererek "Filmime 900 bin kişi geldi. Ancak internetten indirilen ve kopyalanan CD'si sayısı 15 milyon adet" diyerek üretilen CD'lerin sayısının çokluğuna dikkat çekti.

DHA
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019