Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1736
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Lübnanlı şarkıcı Suzan Tamim'in öldürülmesi davasında suçlu bulunan Mısırlı iş adamı Mustafa ölüm cezasına çarptırıldı - 22.05.2009Mısırlı iş adamı Hişam Talat Mustafa, Lübnanlı şarkıcı Suzan Tamim’in öldürülmesiyle ilgili davada suçlu bulundu ve ölüm cezasına çarptırıldı.

Kahire’de görülen davada, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in oğlu Cemal’e yakınlığıyla bilinen Mustafa, eski sevgilisi Tamim’i öldürtmekten suçlu bulundu.

Mustafa’nın ölüm cezasına çarptırılması, Mısır’da elit tabakadan bir kişinin genelde kanunların üstünde görülmesi nedeniyle şaşırtıcı bir karar olarak yorumlandı.

Kararın açıklanmasıyla, duruşmanın görüldüğü salonda kargaşa çıktığı, bu sırada Mustafa’nın iki kızının göz yaşlarına boğulduğu, kız kardeşinin de baygınlık geçirdiği gözlendi.

Mahkeme, Mustafa’nın Temim’i Dubai’de öldürmesi için 2 milyon dolar verdiği polis memuru Muhsin Essukkeri’yi de ölüm cezasına çaptırdı.

VAHŞİCE ÖLDÜRÜLDÜ

Arap dünyasının tanınan isimlerinden Lübnanlı seksi şarkıcı Suzan Tamim, Dubai’de yaşadığı dairesinde 30 Temmuz 2008’de bıçaklanarak öldürülmüştü. 1996’da katıldığı şarkı yarışmasıyla bir anda yıldızı paralayan Suzan, sıkça giydiği dekolte kıyafetler yüzünden sürekli olarak Arap basınında yer alıyordu. Arap dünyasının “gülü” olarak nitelenen yüz güzeli olarak bilinen şarkıcı defalarca bıçaklanmış ve yüzü de sert bir cisimle paramparça edilmişti.

Müzik kariyeri boyunca iki albüme imza atan Suzan 8 aydır Dubai’de yaşamasını “çok özel sebeplerden ötürü” diye açıklamıştı. İki kez evlenen şarkıcının son eşi Mısırlı yapımcı Adil Matuk’la çalkantılı geçen evliliği uzun zaman Lübnan ve Mısır mahkemelerine konu olmuştu. Cinayetle ilgili Mısırlı iş adamı Hişam Talat Mustafa tutuklanmıştı.

Radikal, AA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019