Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 12
Sayı: 1677
2016 yılının müzik olayı sizce hangisidir?

Ozan, besteci ve müzisyen Bob Dylan'ın Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanması!
Kanserle mücadale eden Fatih Erkoç'un, hastalığının ilerlemiş olmasına rağmen konserlerine devam etmesi!
Fazıl Say'ın Beethoven Akademi Ödülü'nü kazanması
Kanadalı yazar, ozan, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen'in vefat etmesi
Taylor Swift'in Grammy Ödülü'nü kazanması
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın Devlet Çoksesli Korosu'nun provasını İzlemesi
DOB'nin 2016 yılında da sürekli Türk müzikal ve operalarına repertuarında çokça yer vermesi!

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 15 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Özgür Aydın

1972 yılında Amerika’nın Colorado eyaletinde doğan Aydın, piyano eğitimine Ankara Devlet Konservatuarı’nda Prof. Semra Kartal ile başladı. Ardından British Council bursiyeri olarak Londra Kraliyet Müzik Koleji’nde İngiliz piyanist Peter Katin ile üç yıl çalıştı. Daha sonra Alman Devlet Bursu DAAD’yi kazanarak Hannover’de Prof. Kammerling’in “Konser Solistliği” öğrencisi oldu. Ayrıca Andras Schiff, Tatiana Nikoleva gibi büyük müzisyenlerle çalıştı. Müzik dünyasının en önemli yarışmalarından biri sayılan ARD Münih Uluslararası Piyano Yarışması’nı kazanarak yurtdışına açılan Özgür Aydın, günümüzün önde gelen genç piyanistlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Alman “Süddeutsche Zeitung” gazetesi Aydın'ın hassas, içten ve heyecan veren yorumunu, “Çaldığı her notaya bir anlam veriyor” sözleriyle övmüş; “Salzburger Nachrichten” gazetesi ise Özgür'ün Salzburg Festivali’ndeki Chopin yorumlarını “incelikli ve coşkulu” bulmuş. 1997 Eylül ayında Münih Herkulessaal'de Bavyera Senfoni Orkestrası ile Brahms’ın 1. Piyano Konçertosu’nu seslendiren Aydın, bu önemli konserden sonra birçok Alman senfoni orkestrası ile konserler verdi.

Atina'da Maria Callas Grand Prix (2002), Kanada’da Esther Honens Calgary International Competition (2000), Amerika’da Cleveland International Piano Competition (2001), Wilhelm-Weichsler-Preis der Stadt Osnabrück ve Japonya’nın Nippon Music Award ödüllerine değer bulundu. Berlin’de yaşayan sanatçı, konserlerini yurt içinde ve yurt dışında yoğun bir şekilde sürdürmektedir.
 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2017