Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 12
Sayı: 1677
2016 yılının müzik olayı sizce hangisidir?

Ozan, besteci ve müzisyen Bob Dylan'ın Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanması!
Kanserle mücadale eden Fatih Erkoç'un, hastalığının ilerlemiş olmasına rağmen konserlerine devam etmesi!
Fazıl Say'ın Beethoven Akademi Ödülü'nü kazanması
Kanadalı yazar, ozan, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen'in vefat etmesi
Taylor Swift'in Grammy Ödülü'nü kazanması
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın Devlet Çoksesli Korosu'nun provasını İzlemesi
DOB'nin 2016 yılında da sürekli Türk müzikal ve operalarına repertuarında çokça yer vermesi!

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Portre
 
  Jean-Bernard Pommier

Jean-Bernard Pommier, Fransa’nın güneyindeki Beziers kentinde doğmuştur. Piyano çalmaya dört yaşında başlamış ve ilk halk konserini yedi yaşında vermiştir. Paris Konservatuvarında, Yves Nat ve Pierre Sancan ile piyano, Eugene Bigot ile orkestra yönetimi çalışmıştır. Daha sonra New York’ta da Eugene Istomin ile çalışma imkanı bulmuştur. Uluslararası alanda tanınması gecikmeyen sanatçı, 17 yaşındayken Berlin Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması’nı kazanmasının ardından Moskova’da Uluslararası Çaykovski Yarışması’nda en genç finalist olmasıyla, kendisini dünyanın tüm önde gelen konser salonlarına taşıyan bir kariyere doğru adım atmıştır. Aynı zamanda EMI ile de kayıtlar yapmaya başlamıştır.

Jean-Bernard Pommier, on yıl sonra, Berlin ve Salzburg’ta, Herbert von Karajan ve Berlin Filarmoni Orkestrası ile uzun dönemli bir çalışmaya başlamıştır. Sanatçı Boulez, Barenboim, Haitink, Mazur, Mehta, Muti ve Rattle’ın  da içinde bulunduğu birçok seçkin müzisyen ile birlikte sahne almaktadır. Resital ve konçertolarla Londra, Viyana, Berlin, Leipzig, Dresden, Amsterdam, Paris, Moskova, Chicago ve New York gibi başlıca merkezler de sahne almıştır. Jean-Bernard Pommier, Avrupa ve Amerika’da, San Francisco Senfoni, Paris Orkestrası, Radio France Filarmoni Orkestrası, Philharmonia, Royal Filarmoni Orkestrası, Rotterdam Filarmoni,  RAI Turin, Tonhalle Zurich, Varşova Filarmoni, Çek  Filarmoni, Budapeşte Senfoni, Leipzig Radio, Belçika Ulusal Orkestrası, İsviçre Romen Orkestrası ve Salzburg Mozarteum gibi büyük orkestralarda şef olarak çalıştığı aktif bir kariyeri keyifle sürdürmektedir.

Pommier, ayrıca sık sık Avrupa Oda Orkestrası, İngiltere  Kuzey Senfoni, Varşova Senfoni, İsrail Oda Orkestrası, Lozan Oda Orkestrası, İngiliz Oda Orkestrası ya da İskoç Oda Orkestrası ile piyanist ve şef olarak ikili görev sürdürmektedir.

Sanatçının oda müziği partnerleri arasında Isaac Stern, Itzhak Perlman, Pinchas Zukerman, Leonard Rose, Alexander Schneider, Jean-Pierre Rampal, Paul Tortellier, Maurice Bourgue, Jaime Laredo ve Guarneri ile Vermeer Quartetleri vardır. Şikago, Londra, Lozan, Durham ve Melbourne’de masterclass çalışmaları yapmıştır. Daha önce Northern Senfoni’nin Sanat Yönetmeliği, Torino Filarmoni Orkestrası Baş Şefliği ve Menton Festivali Sanat Yönetmenliği yapmış bir sanatçı olarak artık dünya çapında turneler yapmaktadır. Pommier, Durham’da, St Chad's College’ de konuk öğretim üyesi ve Müzik Akademisi Yönetmenliği yapmaktadır.

Anayurdu Fransa, sanatçıya Ulusal Değerler Birliği görevlisi ve Légion d’Honneur şövalyesi ünvanı vermiştir. Geçmiş önemli olaylar arasında, 2008-09 yıllarında, Londra’daki Beethoven’ın piyano sonatlarının tamamını içeren performansları vardır.

2010 yılında, Jean-Bernard Pommier’nin  birlikte sahne aldığı orkestralar: BBC Filarmoni Orkestrası, BBC Senfoni Orkestrası, Berlin Filarmoni Orkestrası, Şikago Senfoni Orkestrası, Royal Concertgebouw Orkestrası, Halle Filarmoni Orkestrası, İsrail Filarmoni Orkestrası, Londra Filarmoni Orkestrası, Londra Senfoni Orkestrası, Los Angeles Filarmoni Orkestrası, New York Filarmoni Orkestrası, Paris Filarmoni Orkestrası, İsviçre Romen Orkestrası, Philharmonia Orkestrası, Royal Filarmoni Orkestrası, St. Petersburg Filarmoni Orkestrası, Viyana Filarmoni Orkestrası, Varşova Filarmoni Orkestrası.

Birlikte sahne aldığı şefler:
Daniel Barenboim, Herbert Blomstedt, Pierre Boulez, Semyon Bychkov, Myung-Whun Chung, Aldo Ceccato, Charles Dutoit, Lawrence Foster, Bernard Haitink, Günter Herbig, Herbert von Karajan, Kyril Kondrashin, Jakov Kreizberg, Kurt Masur, Sir Charles Mackerras, Zubin Mehta, Riccardo Muti, John Nelson, Vaclav Neuman, Michel Plasson, Simon Rattle, Jerzy Semkov, Stanislaw Skrowaczewski, Leonard Slatkin, Michael Tilson Thomas, Yan-Pascal Tortelier.

Jean-Bernard Pommier’nin  şef olarak birlikte çalıştığı orkestralar:  
Budapeşte Senfoni Orkestrası, Çek Filarmoni Orkestrası, İngiliz Oda Orkestrası, Leipzig Radio Orkestrası, Melbourne Senfoni Orkestrası, Hollanda Filarmoni Orkestrası, Hollanda Radio Filarmoni, İngiltere Northern Senfoni, İsviçre İtalyan Orkestrası, Capitole de Toulouse Ulusal Orkestrası, İsviçre Romen Orkestrası, Paris Orkestrası, Pays de Lorraine Orkestrası, Bordeaux-Aquitaine Ulusal Orkestrası, Fransa Ulusal Orkestrası, Lille Ulusal Orkestrası, Radio France Filarmoni Orkestrası, Monaco Filarmoni Orkestrası, Londra Filarmoni Orkestrası, Torino RAI Orkestrası, Den Haag Residentie Orkestrası, Rotterdam Filarmoni Orkestrası, Royal Filarmoni Orkestrası, Royal Scottish Ulusal Orkestrası, Salzburg Mozarteum Orkestrası, San Francisco Senfoni Orkestrası, Zürich Tonhalle Orkestrası, Ulster Orkestrası.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2017