Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1739
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 33 müzisyen gazete okuyor
 
 
Aslı Onat
 
 
Yayımlanan Sayı : 470

Piyanist Burçin Büke, bir kez daha Amerika Birleşik Devletleri’nde - 07.01.2008

Piyanist Burçin Büke, Amerika konserlerine hazırlanıyor. 5 - 9 Ocak 2008 tarihleri arasında ABD’de dört konser verecek olan Burçin Büke’nin ilk durağı Florida The Harriet Himmel Gilman Theater olacak. Bu konserin ardından Büke, 6 Ocak’ta Florida West Palm Festival’de, 7 Ocak’ta Boynton Women’s Club’da, 9 Ocak’ta ise New York Dahesh Museum’da sahneye çıkacak. Büke’nin ABD konserlerinin hemen ardından Türkiye konserleri başlayacak.

Zamanında piyanistlerin smokin zorunluluğuna karşı çıkıp serbest kıyafetle resital vermesiyle gündeme gelen Büke, turnesi hakkında şunları söyledi: 

3-4 kez çağrılıyor

“ABD’ye yılda 3- 4 kez turne için gidiyorum. Aslına bakarsanız yurt dışında daha çok konser veriyorum. Gündeme konserlerle gelmek daha güzel bir şey. New York’ta 1 milyon müzisyen var zaten. Buna rağmen tekrar tekrar çağrılmaktan dolayı mutluyum. Türkiye’yi orada iyi temsil ettiğimi düşünüyorum”.

ABD’deki turnelerinde 4, 5 yıldır kendi bestelerini çaldığını belirten Büke, “Amerikan seyircisi beni Türk bestecisi olarak da tanımaya başladı. Bu da güzel ve önemli bir gelişme benim için” dedi. 6 ve 7 Ocak tarihli konserlerinin biletlerinin tamamen satıldığını söyleyen piyanist, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yıllardır aynı hızla çalışıyorum. Yılda toplam 70- 80 konser veriyorum. Hepsi düzgün ve elit mekanlarda gerçekleştiriliyor. 365 günde 200 konser vermek bana komik geliyor açıkçası”.

Bebek projesi sürecek

Konser turnesi sırasında New York’taki High Definiton adlı televizyon kanalının canlı yayınına da konuk edilecek olan Büke’yi Türkiye dönüşünde yoğun bir konser trafiği bekliyor. 17-18 Ocak’ta Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile çalacak olan Büke, sonrasında İzmir, Almanya, Eskişehir, Ankara ve Yunanistan’da da konserler verecek. Önümüzdeki dönemde bebekler için kaydettiği Mozart sonatlarının devamını getireceğini söyleyen piyanist, albüm çıkarma sıklığı konusuna da değindi: “Aslında bir albümün kaydını tamamlamak iki günümü alıyor. Klasik müzik zor bir sektör. Ama Nişantaşı’nda kendimi gösterip gündeme gelmek yerine piyanomun başında terlemeyi tercih ediyorum. Aynı şekilde ne zaman albüm yayınlayacağıma da kendim karar veriyorum”.

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019