Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1726
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 32 müzisyen gazete okuyor
 
 
Editör'den
 
 
Yayımlanan Sayı :

Mavi Nota’nın İlk Müzik Kongresi’ne doğru… - 27.02.2006

Sevgili Mavi Nota dostları, bu yazıyı yazdığım sıralarda gece bir hayli ilerlemiş belki de birçoğunuz yeni bir güne zinde olarak başlayabilmek için uykunuzun derinliklerinde seyahate başlamıştınız bile.

Mavi Nota’yı günlük gazete olarak çıkarmaya başladığım günden beri kafamı hep meşgul eden bir konuyu olgunlaşmaya bırakmış ve bu konuda neler yapabileceğimi ya da neler yapamayacağımı düşünmeye başlamıştım.

Düşündüğüm konu şuydu: Trabzon’da Mavi Nota günlük e-müzik gazetesi tarafından sonbahar aylarında iki ya da üç gün devam edecek bir kaç oturumluk, müzik üzerine güncel, güncel olduğu kadar eğitim müziğini de  kapsayan bir konunun değerlendirileceği, çok değerli müzik eğitimcilerinin, müzisyenlerin katılacağı Mavi Nota 1. Müzik Kongresi’ni düzenleyip müzik eğitimimize bu kongreyi kazandırmak.

Geçenlerde çok sık olarak ziyaret ettiğim Trabzon Karikatürcüler Derneği’ndeki sevgili arkadaşlarıma söz ettim bu düşüncemden. Bizim sevgili Bülent Sümer “neden olmasın” dedi, Sevgili Adnan Taç “olabilir olmasına da sponsorsuz nasıl becereceksin?” dedi. Ben de “bana olabilir gözüküyor” dedim.

Ben hedefimde olan, yapmayı düşündüğüm şeylere karşı hep böyle cesur bakmışımdır. Hayır, zengin bir adam değilim. Ben de birçoğunuz gibi maaşla geçinen bir kişiyim. Bu nedenle bir müzik kongresinin, hem de bu kongrenin Anadolu’ya uzak bir kent olan Trabzon’da yapılmasının benim açımdan nasıl, hangi külfetleri içerdiğini sizler de takdir edersiniz sanırım.

Sevgili dostlar, böyle bir müzik kongresini düzenlemeye sanırım karar verdim. İçimden bir ses öyle diyor. Tabii bunu iyice düşünüp, hesabımızı, kitabımızı ona göre çıkarıp atılacağız bu işin üzerine. Sonuçta bu işin ucunda dostlara karşı rezil olmak da var. O nedenle iyi düşünmemiz ve iyi ölçüp biçmemiz gerekiyor.

Burada söylemek istediğim şey şu. Bu bir ilkyazıdır bu konuda. Sizlerinde bu konuda düşündüğünüz ve bana önerebileceğiniz bir şey varsa, sitemizin “bize ulaşın” ikonundan düşüncelerinizi yazıp bana gönderin lütfen.

Çünkü şu yaşıma kadar başladığım hiçbir işi yarım bırakmadım ve (öyle zannediyorum!) hiçbir işimi kötü yapmadım. İmkânsızlıklar yaşadım. Ama kötü yapmadım. Trabzon’a davet ettiğim bütün dostlarımı en iyi şekilde ağırlayıp, mutlu bir şekilde misafir edip, uğurladım Trabzon’dan.

Sözünü ettiğim bu müzik kongresi ile ilgili olarak ara, ara yazacağım burada. Sizlerden gelen öneri ve istekleri de tabii ki göz önünde bulunduracağım. Şu anda her şey henüz kâğıt üzerinde ve düşünce halindedir. Bu kongre de en çok arzuladığım şey de şu: Kongrenin bitiminden sonra bir kitabını bastırabilmek. Sanırım bunu da halledeceğim. Hislerim bana öyle fısıldıyor.

Tüm arzum siz değerli müzik dostları ile böyle bir müzik kongresinde, müzik adına iyi mesajlar yayınlamak üzere birlikte olabilmek.

Gecenin bir hayli ilerlemiş bir saatinden tüm müzik dostlarına sevgiler…

Müfit Semih Baylan
Editör

 
 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019