Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1734
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 42 müzisyen gazete okuyor
 
 
Elif Türkölmez
 
 
Yayımlanan Sayı : 1246

Beyefendiler, ihya edip gittiler - 14.06.2011

İnterpol, beklendiği gibi üzerlerine ütülü ceketlerini çekmiş vaziyette, tam vaktinde sahnede. Paul Banks, ‘Im a good guy’ diye giriyor söze, yani açılış şarkısı Success. Daha ilk şarkıdan setlistte büyük sürpriz olmayacağını anlıyoruz. Ama canları sağolsun, ne çalsalar tavız. New York’lu ekip ilk kez İstanbul’da. Malum vuslat sarktıkça heyecan büyür; o yüzden hepsi olduklarından daha yakışıklı, ses olduğundan daha iyi, ortam olduğundan daha limonata bana… Hem konser sırasında hem sonrasında duyduğum şikayetleri fark etmemiş olmaktan mutluyum.

Yoksa zor i
ş; ses sistemine, önündeki kızın zıpladıkça ayağına ayağına basmasına, yanındakinin mütemadiyen konuşmasına, ısınan biraya takmamak… Gönül istiyor ki o kız ayağına basmasın, biran sen yerinden ayrılmadan tazelensin ama açık havada ve ayakta izlenen her konserin kaderi bunlardan nasiplenmek. Ortamdan huylanıp, “Konser kötüydü” diyenleri Umut Sarıkaya’nın her eve lazım karakteri Aytek’e yönlendiriyoruz: Gitmeyin, kasetten dinleyin, aynı şey… Ses kısıktı. Ama bu ‘daha iyi’ duymamızı da sağladı. Adamlar sahnede ‘cool’du, ama zaten bunu biliyorduk, o hallerine vurulmuştuk. Yerlerinden kımıldamamaları ‘eğlenmiyor’ olduklarını göstermez, gayet ‘neşelilerdi’. “Bir daha geleceğiz” dediklerine göre bu konser, bize olduğu gibi onlara da yetmedi.

Setlist’te ço
ğu şarkının İnterpol’ün en çok sevilen ilk dönemlerinden olması iyi oldu, daha çok kişi eşlik etti. Yeni şarkılar çalınırken ortaya çıkan gerilimli sessizlik anları azdı. Success’i, Say Hello To The Angels takip etti. Narc, Hands Away ve Barricade çalındı. Leif Eriksson sürpriz oldu. The New, C’mere, Lights, Evil, NYC, Memory Serves ve Slow Hands gibi klasiklerle kapanış yapıldı. Biste Untitled geldi ilk. Ardından bir diğer sürpriz Take You On a Cruise, Not Even Jail ve kapanışta bir İnterpol güzelliği olarak Obstacle 1.

Şarkılarda pek değişiklik yapmadan tıkır tıkır çaldılar, ceketlerinin ütüsü bozulmadan gittiler. Yani beyefendiler geldiler, çaldılar, söylediler, bizi müzikle ihya ettiler.

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019