Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1734
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Ali Tufan Koç
 
 
Yayımlanan Sayı : 1312

Adı soğuk, performansı sıcak - 01.11.2011

Önce, konser öncesi, grubun ismine aldanıp, "Kuzey soğukluğu mu? Bu havada? Almayayım, kalsın" diyerek sıcak bir grubu ve yenilikçi sound'larını kaçırmış kitleye önbilgi: Hayır, grup Finlandiyalı değil, Avustralya'da yaşıyor. Ve, yine, hayır kuzey soğuğuna değil, dinleyene iyi gelen bir güney sıcaklığına sahip.

Architecture in Helsinki’nin
İKSV Salon’daki konserinde, gruba isim babalığı yapmış Helsinki’nin havasına, suyuna, taşına, toprağına taban tabana zıt bir konser performansına tanıklık ettik: Sıcak, eğlenceli ve komik. Kimi parçalara muzırlıkla serpiştirilmiş 80’lerin ‘trash’ sound’uyla paralel giden Take That/Boyzonevari ‘boy band’ dans figürleri, daha şirin kotarılmazdı. Parça arasına sıkıştırdıkları “Sıradaki parça şehrine âşık olanlara. Belli ki siz de âşıksınız. Muhteşem bir şehriniz var” gibi tatlı söylemlerle ‘İstanbul’a bayılan gruplar’ listesine adını yazdırmış oldu.

A
ğırlıklı son albümleri
Moment Bends’ten çalınan parçalar dışarıdaki tatsız havayı iyice yumuşatırken, vokaldeki Cameron Bird’in “Hadi canlanın biraz. Gecelerden cuma” türevindeki enerjik söylemleri kalabalığı haraketlendirmeye yetti. Salon’da, grubun etnik çeşitliliğini pekiştiren bir kalabalığın oluşu tesadüf olabilir mi? Sahnedeki ekipten Kellie Sutherland San Francisco, Cameron Bird New York, Sam Perry Brezilyalı; etrafımdaki kalabalıktan kimisi Hollandalı, kimisi Alman, kimisi İngiliz. Erasmus misali konserden geriye damakta kalan taze modern pop tadı, akılda Kellie Sutherland’ın biraz teatral, biraz parodi havasındaki dans figürleri kaldı.

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019