Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1717
Müziğin Yaşamınızdaki Yeri Nedir?

Müzik Dinlemeden Duramam.
Müzik Dinlemem
Yaşamımdaki Yeri Çok Önemlidir!
Olmazsa Olmazım Değildir!
Müzik Dinlemenin Beni Geliştireceğini Düşünürüm!
Müzik Benim İçin Zengiliktir!
Çok Önemlidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 43 müzisyen gazete okuyor
 
 
Sarp Dakni
 
 
Yayımlanan Sayı : 1491

Jarvis posamızı neden çıkaramadı? - 18.07.2012

Pek üzücü ve çok düşüncürücü son dakika gelişmeleriyle (festival alanında alkollü içki satışı yapılmayacaktı) kapısını açan sevgili Pozitif’in 11 yıllık el emeği göz nuru ‘(Efes Pilsen) One Love Festival’ ile buruk bir hafta sonu geride kaldı. Tüm bunlar bir yana insanın karşısında kanlı canlı koskoca Pulp çalıyorken, dert ve tasaya boğulmak ne yazık ki söz konusu olamıyor.

Grubun ‘her
şeyi’ olan Jarvis Cocker, kulis çalışanlarını şaşırtan sakinliğini sahneye adım atmadan hemen önce bir çekmeceye kaldırarak, gerçek bir rock yıldızının ne olduğunu bir kez daha dosta düşmana ispatlamış oldu. 70’lerden ışınlanmış yüksek topuklu ayakkabıları ve upuzun bacaklarıyla adeta bir tenis topu gibi oradan oraya sıçrayan Cocker’ın tüm performansını olduğu gibi izleyip sindirebilmek her yiğidin harcı değil. Adamın enerjisi neredeyse ışık hızıyla yarışacak düzeyde.

Konserden önce sosyal medyaya hızla yayılan ve büyük bir heyecana yol açan setlist’in do
ğru olmadığını anlamamız ise, ‘Pencil Skirt’ çalacak diye beklerken ‘Don’t You Want Me Anymore’la karşılaşmamız sayesinde oldu. Sadece kendi teriyle değil üzerine döktüğü bir şişe dolusu suyun yardımıyla da sırılsıklam olan Jarvis, ‘Common People’la tamamen dağıttı ve ‘Mis Shapes’la olaya noktayı koydu. Mükemmel bir ses/ışık sistemi ve göz alıcı lazer oyunları eşliğinde izlediğimiz konser işte böyle sona erdi.

Peki son yıllarda
İstanbul sınırları içinde izlediğimiz en iyi rock konserlerinden biri, neden seyircinin posasını çıkaramadı? Muhtemelen bir gün önce son dakikadaki ‘içki’ meselesi yüzünden morali tamamen bozulan ve tadı kaçan izleyici kitlesinin, festivalin son dakikalarına ayıracak pek enerjisi kalmamıştı. Ah bir de Pulp sahnede ‘Bar Italia’yı döktürürken akın akın alanı terk eden veya Silent Disco kapısında kulaklık kuyruğu bekleyenler olmasaydı...

İçki’ de gündemdeydi
Santralistanbul’daki i
şletmelerin son dakikada ruhsatlarını geri çekmesi nedeniyle festival alanında alkollü içki satışının yasak olması, One Love’da sahneye çıkan birçok grupta olduğu gibi Pulp’ın da gündemindeydi. Pulp, konser öncesi lazer ışıkla sahneye yansıyan Türkçe yazılar aracılığıyla seyirciyle iletişim kurdu. ‘Merhaba’, ‘İyi akşamlar’, ‘Nasılsınız?’ faslından sonra sahneye ‘Bir içki alır mıydınız?’ yazısı yansıdı. Seyirciden anında ‘Eveeet’ çığlıkları yükseldi. ‘O zaman bara gidelim’ yazısının ardından ‘Şaka mı bu?’, ‘Bu nasıl şaka anlayışı?’ diye yazdı. Seyirciden yetkililerin kulaklarını çınlatan ‘Yuuuh’ sesleri yükseldi.

twitter .com/sarpdakni

 

 

 

0 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019