Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1730
Sizce Tarkan hala Türkiye'nin Megastarı mı?

Evet
Hayır

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 


Şu an 38 müzisyen gazete okuyor
 
 
Editör'den
 
 
Yayımlanan Sayı :

Dostluklar Her Zaman Gereklidir! - 20.12.2006

Şimdi “böyle bir hatırlatma neden gerekti?” diye sorarsanız anlatayım:  18 Aralık Pazartesi günü öğle saatleriydi. Epeydir bana sorun çıkaran ADSL modemim bu kez iyice isyan etti ve yeter artık ben gidiyorum dedi ve gitti. Tık yok muhteremden.

Tabii ne olmuştu? İnternet bağlantım bir güzel kesilmişti.

Şimdi ne yapacaktım? Bir saat içinde provaya yetişmeliydim. Benim provaya girmem demem bir daha gece yarısına doğru provadan çıkacağım yani eve geleceğim demekti. Eyvah ki ne eyvah! Ben şimdi ne yapacaktım? Eski usul bağlantımda mevcut olmadığından her şey bir yana Mavi Nota’nın yeni sayısını nasıl hazırlayacaktım? Haydi, bir internet kafeye gideyim dedim ama nafile. Gazete ile ilgili tüm bilgiler evdeki bilgisayarımın belleğinde. Bu ADSL modem işini şu bir saat içinde çözmeliydim.

Ama nasıl?

Hemen aklıma bir eski dost geldi. Ben dedim bu sevgili dostuma bu işi havale edersem sorun çözülür. Hemen sevgili eski dostumun bürosuna gittim. Ciddi bir sorunum var bana yardımcı ol lütfen dedim. Çünkü provaya yetişmeliyim zamanım yok.

Sevgili dost olaya el koydu ve sorunu çözdü hemencecik orada:

Bende sorunu halletmenin rahatlığı ile provaya yetiştim. Eve geldiğimde gece yarısını geçmişti. Tabii internetim çalışıyor, hemen gazetenin yeni sayısını hazırladım:

Bu sevgili dost, benim eski arkadaşım Nurcan Ofluoğlu’ndan başkası değil tabii.

Yirmi yıla yakın bir süredir tanışırım kendisiyle, zarafeti ve kibarlığı ile arkadaşlığının önemli beri yeri vardır yüreğimde.

Yalnız, yahu üstat şu yabancı kelimelerle dolu müzik yazılarını anlamıyorum demiyor mu? O zaman bende tüm hışmımla oku, oku anlarsın bir gün demekten kendimi alamıyorum.

Gece yarısı baktım ki Sevgili Nurcan’ın ışığı yanıyor, hiç çekinmeden kapısını tıklatır, bir kahve içimi uğradım der, biraz sohbet eder çıkar giderim. Bakın şimdi siz bu satırları gerçekten gece yarısı kapının tıklatılıp kahve içimi uğranıp çıkıldığını falan düşünmeyin. Hani şu MSN derler bir sohbet aracı var ya işte onunla canım.

Sahi siz ne sanmıştınız?

Eğer şu anda bu gazete sizlere düzenli bir biçimde ulaşıyorsa, bunda Sevgili Nurcan’ın emeği var sevgili dostlar. Bu nedenle kendisine bir teşekkür edeyim dedim hepinizin huzurunda.

Teşekkürler Nurcan…
 Teşekkürler sevgili dost…

Sen her zaman benim için değerli bir dost olarak kalacaksın!

Unutma!

Ve bugün bir müzik yazısı kadar güzel bir yazı yazdığımı düşünüyorum. Cumaya görüşene değil şen ve esen kalın sevgili dostlar…M. Semih Baylan
Editör 

 

2 adet yorum yazılmıştır. Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.Yazıyı Tavsiye Et
 
Tavsiye Adresleri


Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.

E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019